برای ده سالی که گذشت…

از سال 1384 وقتی که شروع به یادگیری مفاهیم برنامه نویسی کردم تا به حال 10 سال میگذرد، در این 10 سال 27 زبان برنامه نویسی را به طور کامل آموخته ام و میتوانم از آنها استفاده کنم، با مفاهیم وب، اینترنت و شبکه آشنایی کامل دارم و همین طور طراحی نرم افزار، در این 10 سال بیشتر از 500.000 خط کد برنامه نوشتم ، اعم از تجاری، کاربردی، صنعتی، سیستمی، امنیتی و… چند مقاله و دو کتاب که هنوز (بنا به دلایلی) چاپ نشده اند، با ارگانها و سازمانهای زیادی راجع به پروژه های فناوری اطلاعات، امنیت اطلاعات و… همکاری کرده ام، در چند پروژه بین المللی فعالیت داشته ام و  نرم افزارهای زیادی را طراحی و کدنویسی کرده ام که خوشبختانه بازخورد خوبی داشته اند،ده ها هنرجو را در رشته های طراحی و برنامه نویسی نرم افزار به جامعه علمی و فناوری کشور معرفی نموده ام و…

خواندن ادامه مطالب

هر دم از این باغ بری میرسد!!!

روابط کشور های ایران و عربستان ( مردمان پارس و عرب) از ابتدای تاریخ تا به حال روابط نیک و صمیمی نبوده است و به هر نحوی در هر شرایط در حال جنگ و ستیز و در بهترین شرایط تهدید و… به سر برده اند. گاهی جنگ سخت و نظامی بوده و بیشتر اوقات جنگ سرد و روانی، خواه یا ناخواه روابط به سمت تیره تار شدن بیشتر میرود و این مقوله ای است که باید در مبحث جداگانه ای به آن پرداخته شود.

خواندن ادامه مطالب

این روزها استاد نباشی باعث خجالت است!!

این روزها در فضای مجازی هرکسی برای خودش شده استاد، اصلا اگر این روزها استاد نباشی باعث خجالت است!!

کافیست که جستجویی ساده راجع به یکی از موضوعات حوزه علوم رایانه در گوگل انجام بدهید، حاصل اش میشود انبوهی از مقالات، پادکست ها، ویدئو ها و چندید سایت شخصی و… که این اطلاعات را نشر یا باز نشر کرده اند.

خواندن ادامه مطالب

مهندسی اجتماعی

Social Engineering، هم بسیار پیچیده و هم بی‌نهایت ساده است. اما واقعاً این عبارت چه معنایی دارد؟ مهندسی اجتماعی درواقع به معنای کار روی یک شخص، باهدف ترغیب وی به انجام کارهایی برای حصول فرد ترغیب‌کننده به اهدافی چون دستیابی به داده‌ها، اطلاعات دسترسی یا دستکاری سیستم یا شبکه هدف برای انجام کاری خاص تعریف می‌شود. به واسطه طبیعت رازگونه این مهارت تاریک، معمولاً افراد از آن گریزان بوده و احساس می‌کنند قادر به اجرای یک آزمون موفق مهندسی اجتماعی نمی‌باشند. اگرچه هر زمان که شما سعی در وادار نمودن کسی به انجام کار موردنظر خود نمایید، یک عمل مهندسی اجتماعی را انجام داده‌اید. از یک کودک که سعی در وادار نمودن والدین به خرید اسباب‌بازی موردنظر خود می‌نماید تا تلاش افراد بزرگسال برای بدست آوردن یک شغل یا ارتقاء شغلی، همگی شکلی از مهندسی اجتماعی را در برمی‌گیرند.

خواندن ادامه مطالب

مهندسی معکوس در رشته مکانیک

مهندسی معکوس یکی از روشهایی است که شرکتها با به کارگیری آن، فرایند تکوین محصول خود را سرعت می بخشند. این روش در کشورهای درحال توسعه چون ایران که ازنظر دانش طراحی محصول و فناوری تولید عقب تر از کشورهای پیشرفته هستند، پاسخی به افزایش توان طراحی و تسریع فرایند تکوین است.

خواندن ادامه مطالب