گربه سگ

گربه سگ

از سرگرمی های دوران کودکی بسیاری از من و هم سالانم تماشای انیمیشن گربه سگ در تلویزیون بود، در سالهایی که نه دل مشغولی بود و نه هیچ چیز دیگر، جز شیطنت های کودکانه و بالندگی و رسیدن به بلوغ جوانی. اثر ارزشمند آقای پیتر هانان با دوبله بسیار عالی  به زبان فارسی واقعا به دل و جان می نشست. به طور کاملا اتفاقی به لینک تماشای ویدئو یکی از قسمت های گربه سگ دسترسی پیدا کردم و با علاقه ی بسیار مشغول تماشای آن شدم.

همه ما انسانها در وجودمان یک گربه سگ داریم، یک گربه که شرارت و غرور از خصیصه های آن است و یک سگ که مهربانی و خوبی دارد با خودش و چه جالب که بیشتر مواقع همانند انیمیشن گربه سگ، سگ درونمان سرکوب میشود و گربه به آنچه که نباید میرسد. انیمیشن گربه سگ از آن دسته انیمیشن هایی است که علاوه بر داشتن جنبه سرگرمی میتواند به ما بیاموزد که با مهربانی، پندار و کردار نیک همیشه آخر بازی برگ برنده در دستان ماست اگر بتوانیم بر گربه درونمان پیروز شویم، گوش به حرف هایش ندهیم و اگر گربه ما را از مسیر خارج کرد دوباره به مسیر برگردیم.

تماشای انیمیشن گربه سگ را به همه شما خوبان پیشنهاد می کنم.

خواندن ادامه مطالب

چند پی دی اف با موضوع برنامه نویسی

مدتها پیش در دامنه mehdisalimi.net فعالیت اینترنتی داشتم البته نه وبلاگ نویسی و یا هر چیز دیگر، بیشتر به ساماندهی به نتایج آزمون ها و پاسخ به سوالات هنرجویانم می پرداختم، چند کتاب الکترونیک برای علاقه مندان به برنامه نویسی و علوم رایانه که در هاست دامنه قبلی بود برایتان اینجا به اشتراک میگذارم؛ امیدوارم مفید باشد.
گذر واژه: www.mehdisalimi.ir
خواندن ادامه مطالب

تنهایی

تنها که باشی فرقی نمیکند تعداد دوستانت چقدر زیاد باشد، کسی باشد که بخواهی یا کسی باشی که خواسته شوی. تنها که باشی باور کن هیچ فرقی نمیکند مخاطب داشته باشی یا نه حالا مخاطب خاص پیشکشت!

خدا نیارد که تنهایی تبدیل به عادت هر روزت شود؛ وقتی فهمیدی و درک کردی که تنها شدی دوست داری تنها کار کنی، تنها غذا بخوری، تنها سفر کنی، تنها تفریح کنی و همه کارهایی که از آدمیزاد بر می آید را دوست داری به تنهایی انجام دهی، دیگر دوست نداری کسی تلفن بزند یا نامه بفرستد و حالت را بپرسد، دیگر دوست نداری دوستی قدیمی از هزاران مایل آن طرف تر برایت کارت پستال بفرستد و روز تولدت را به یادت بیاورد. هیچ وقت سعی نکن تنها باشی باور کن تنهایی اصلا چیز خوبی نیست، تا میتوانی بخند، بگو، برقص با مهتاب، با گیاه، با باران، سعی کن هر روز قدم بزنی، سعی کن با بهار عشق بورزی با تابستان آفتاب را حس کنی، با پاییز موسیقی بسازی با خش خش برگهای طلایی، با زمستان سعی کن از خودت رد پایی بجا بگذاری روی برف، برای خودت تا یادت نرود که بودی یادت نرود غرورت را؛ خدا را چه دیدی شاید سالها بعد از همان کوچه برفی گذشتی و لبخند زدی به گذشته و از بالا به آینده نگاه کردی و زیر لب گفتی به دنیا: کور خوانده ای، حریف من نیستی! تنها که شدی شاید خدا هم یادش برود تو را اما دلگیر نشو، تو چیزی داری که خدا ندارد، تو ایمان داری اما خدا ندارد، خوب خودش خداست ایمان به کارش نمی آید، به وجه مشترکت با خدا فکر کن به تنهایی خدا و تنهایی خودت،به خودت افتخار کن حتی اگر تنها شدی. تنها که شدی یادت نرود چای دم کنی و لَم بدهی روی آسودگی خیال با همه دل مشغولی ها، چای ات را بنوش و آسوده باش بجز یک مشت خاطره هیچ چیز از منو تو باقی نمی ماند، و اما گاهی وقت ها سیگارت را روشن میکنی و کنار پنجره رو به جاده به فکر کسی که باعث تنهایی ات شده می افتی و می خواهی زیر لب چیزی بگویی ولی نمی توانی، انگار قحطی واژه است و خودت و یک دنیای نا آرام در درونت.

خواندن ادامه مطالب

سیاهچاله، واژه ای که مرا به فکر فرو میبرد

ویدئوی جدید ناسا که بلعیده شدن ستاره ای را توسط یک سیاهچاله به تصویر میکشد.

در این ویدیو، سیاهچاله ای که ۲۹۰ میلیون سال نوری با ما فاصله دارد به ستاره ای نزدیک می شود و ستاره را به درون خود می بلعد. این سیاهچاله که ASASSN-14li نام دارد، چند میلیون برابر خورشید ما حجم دارد.

این واقعه توسط سه تلکسوپ اشعه اکس مشاهده شده و به همین دلیل است که دانشمندان موفق شده اند تشعشعاتی که از کناره های آن خارج می شود (نورهای آبی رنگ) را به راحتی دریافت کنند.

خواندن ادامه مطالب