بخند!

روزها پی هم می آیند و می روند و تو می مانی و خودت با آرزوهایی که برایت دست یافتنی شدند و ای کاش هایی که ممکن است گاهی به آنها فکر کنی اما تو سر خوش باش از داشته هایت و به خودت افتخار کن.

بهار می آید و تابستان می رقصد، پادشاه فصل ها با رنگهای بی نظیرش می شود فصل عشاق و جایش را میدهد به پاکی برف و این چرخ همچنان می چرخد و می چرخد، همه رفتنی هستیم و چرخ همچنان خواهد چرخید.

در کوچه پس کوچه های شهر که قدم میزنی خاطرات تسخیرت میکنند، ممکن است لبخند بزنی یا دلت بلرزد. ممکن است خشم فرا بگیرد وجودت را و غمگین شوی ولی اگر از من میشنوی بخند بخاطر اینکه با همه اینها هنوز هستی، هنوز نفس میکشی. بخند بگذار زمانه ساز خودش را بزند مثل همان نوازنده دوره گردی که چه میداند حس و حالت را او سازش را میزند و بی تفاوت به همه راهش را میگیرد و میرود و تو لبخند میزنی.

هر آنچه بدی هست و سیاهی دور بریز به عشق فکر کن و به نیکی، بگذار در انرژی بخشی کائنات سهیم باشی، بگذار وقتی بعد از سالها که دیگر نیستی هر وقت که یادت میکنند به نیکی باشد.

اینکه بتوانی آنقدر خوب باشی که کسی به تو عاشقانه عشق بورزد خوشبختی بزرگی است که در واژه نمیگنجد. عاشق باش آنقدر که عشق از نگاهت سرریز شود؛ سفر کن بدون مقصد باور کن یکی از زیبایی های زندگی در همین سفرهای بدون مقصد است. سعی کن به رهگذری که از کنارت میگذرد لبخند بزنی و چه خوب است که در جیبت همیشه چند آبنبات داشته باشی برای کودکانی که میبینی، سعی کن از آن دخترک گل فروش آن طرف چهار راه گل بخری حتی اگر کسی نباشد که به آن گل بدهی. حتی اگر به فال اعتقادی نداری فال خریدن از آن پسرک فال فروش دوره گرد ارزشش را دارد. سعی کن خوب باشی آنقدر خوب که خدا به خلقت تو افتخار کند.

خواندن ادامه مطالب

[معرفی فیلم] = [افسانه های خزان 1994]

Legendsoffallposter

افسانه‌های خزان یک فیلم درام حماسی محصول ۱۹۹۴ آمریکا و به کارگردانی ادوارد زوئیک و با بازی براد پیت، آنتونی هاپکینز، آیدان کویین،جولیا اورموند، و هنری توماس است و بر اساس رمان کوتاهی به همین نام نوشته سال ۱۹۷۹ جیم هریسون ساخته شده است. فیلم در مورد سه برادر و پدرشان است که در بیابان دوردست و در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی زندگی می‌کنند و نشان می‌دهد چگونه زندگی آنها، تحت تاثیر طبیعت، تاریخ، جنگ و عشق قرار می‌گیرد.

لینک IMDB

خواندن ادامه مطالب

[جعبه ابزار] = [WinHex]

WinHex_Logo

WinHex قویترین نرم افزار نمایش فایل ها به صورت هگزا دیسمال، با استفاده از این نرم افزار میتوانند فایل های روی هارد دیسک، فلاپی دیسک، سی دی و حتی فایل های مقیم در حافظه موقت Ram را بخوانید و آنها را ویرایش کنید، این نرم افزار قدرتمند امکان تغییرات سطح پایین بر روی اطلاعات را فراهم میکند و در صورتی که شما دانش کافی داشته باشید قادر خواهید بود توسط این برنامه طلاعات پاک شده را نیز بازیابی کنید. این نرم افزار یک برنامه فوق العده حرفه ای است، و بیشتر برنامه نویسان و کراکر ها از آن استفاده میکنند. این نرم افزار با تمام فایل سیستم ها سازگار میباشد و توانایی بازیابی اطلاعات از روی هارد دیسک هایی که فایل سیستم آنها آسیب دیده است را نیز دارد.

وب سایت نرم افزار

توضیحات بیشتر

خواندن ادامه مطالب

[جعبه ابزار] = [گیمپ/GIMP]

wilber-big

یک نرم افزار کار با تصاویر و طراحی که هم رایگان است و هم متن باز و البته تحت مجوز GGPL قابل استفاده است. قدرت، انعطاف و توانایی های بیشمار این نرم افزار خوب بر همه دوستانی که تجربه کار با آن را داشته اند پوشیده نیست. من هم به شما پیشنهاد میکنم که این نرم افزار را آزمایش کنید و مطمئنم که خوشتان می آید.

وب سایت نرم افزار

توضیحات بیشتر

خواندن ادامه مطالب

[به روایت کد] = [حل مساله کشیش و آدمخوار به شکلی جدید]

معمای کشیش‌ها و آدمخوارها (Missionaries and cannibals problem) یک مساله کلاسیک در هوش مصنوعی است.این مساله نمونه ای از مسائل ارضای محدودیت می‌باشد. سه کشیش و سه آدم خوار در يک طرف رودخانه قرار دارند و هم چنين قايقي که قادر است يک يا دو نفر را حمل کند. راهي را بيابيد که همه را به سمت ديگر رودخانه ببرد، بدون آنکه تعداد کشيش‌ها در يکجا کمتر از آدم خوارها شود.

کد پیش روی شما به حل این مساله جذاب می پردازد. البته توسط زبان ++C

برای انجام این مساله در قالب بازی اینجا کلیک کنید!

کد ها را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

خواندن ادامه مطالب